• 3 komentarzy
  • 3188 wyświetleń

Wieści z Warmii Grajewo

Bezbramkowym remisem zakończył się niedzielny mecz, w którym w Krypnie WARMIA zmierzyła się z miejscową KRYPNIANKĄ. To już trzeci mecz z rzędu w którym nasz bramkarz Filip Święciński zachował czyste konto. Niestety, szwankowała skuteczność naszych piłkarzy. Zabrakło precyzji – aż trzykrotnie grajewianie strzelali w poprzeczkę bramki gospodarzy!

Już w 5 minucie strzał głową wyróżniającego się w tym spotkaniu w szeregach naszego zespołu Bartosza Bukowskiego przedłużył również głową Edison i piłka po raz pierwszy trafiła w poprzeczkę. Dziesięć minut później Mariusz Łapiński obił ją ponownie – tym razem bezpośrednio z rzutu rożnego. Trzeci raz zrobił to Łukasz Wojno w 23 minucie. Przed przerwą bliski zdobycia gola był jeszcze Krystian Wójcicki po ładnym podaniu Bińczaka, ale jego strzał minął bramkę. Gospodarze nie ograniczali się do przeszkadzania i groźnie atakowali. Nasza defensywa spisywała się jednak bez zarzutu.

Druga połowa zaczęła się od dwóch groźnych akcji KRYPNIANKI. Nasz zespół nie oddał jednak inicjatywy gospodarzom i też atakował, stwarzając sobie okazje do zdobycia bramek. Najlepszej nie wykorzystał w 74 minucie wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Pavlo Nikolaichuk, który zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem. Wcześniej, w 61 minucie w polu karnym gospodarzy faulowany był Marcin Mikucki, ale sędzia nie dopatrzył się nieczystego zagrania obrońcy gospodarzy. Czy słusznie? Każdy może ocenić sam oglądając skrót z tego meczu.

Szkoda nie wykorzystanych sytuacji, ale trzeba szanować punkt zdobyty na trudnym terenie. W kolejnym meczu nasz zespół zmierzy się w sobotę 14 maja o godzinie 17:00 z DĘBEM Dąbrowa Białostocka na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie

07.05.2022 Krypno, Stadion Gminny

KRYPNIANKA Krypno – WARMIA Grajewo 0:0

KRYPNIANKA: 1.Magnuszewski - 14.Parzonko, 15.Kharytonau, 17.J.Wojno (81' 27.Sadowski), 33.Zabłocki - 10.Snarski, 19.Łabieniec, 21.Osypiuk, 7.Butkiewicz (Kpt), 29.Citkowski, 24.H.Stachurski (89' 13.Lisiewicz)

REZERWA: 3.Stachelek, 13.Lisiewicz, 27.Sadowski, 95.P.Stachurski, 37.Ł,Stachurski

WARMIA: 12.Święciński - 4.Mikucki (75' 19.Polak), 18.Edison (Kpt), 77.Zarzecki, 6.Śleszyński - 71.Bińczak, 7.Łapiński, 16.Bukowski, 11.Skalski, 20.Stawiecki (10' 17.Ł.Wojno) - 13.Wójcicki (72' 21.Nikolaichuk)

REZERWA: 1.Mysiewicz - 19.Polak, 5.Randzio, 72.Kosikowski, 88.Mingielewicz, 21.Nikolaichuk, 17.Ł.Wojno

Sędzia: Mateusz Skrzypko (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: J.Wojno, Lisiewicz (KRYPNIANKA), Wójcicki (WARMIA)

REZERWY ROZGROMIŁY GRAB

W sobotę na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego rezerwy WARMII zagrały z UKS GRAB Janówka. O przygotowaniach do rundy wiosennej i poprzednich meczach ligowych drugiego zespołu naszego Klubu można przeczytać tu: https://kswarmiagrajewo.pl/2023/05/05/co-slychac-w-drugim-zespole/

Ostatni zespół w tabeli grupy pierwszej rozgrywek podlaskiej A Klasy nie sprawił problemów naszej młodej drużynie. Rezerwy wygrały aż 9:1. Aż cztery gole zdobyli nastolatkowie, urodzeni w 2007 roku -  Krystian Guzowski, Piotr Jankiewicz, Cezary Kozłowski i Kacper Randzio. Goście honorowego gola zdobyli z rzutu karnego. Kolejny mecz nasze rezerwy zagrają w sobotę w Suwałkach z KS VERTA.

Podlaska A Klasa (Grupa 1) – 16 kolejka

06.05.2022 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA II Grajewo – GRAB Janówka 9:1 (5:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Witkowski 8’, 2:0 Damian Węgrzyn 14’, 3:0 Damian Węgrzyn 17’, 4:0 Krystian Guzowski 22’, 5:0 Piotr Jankiewicz 33’, 6:0 Damian Węgrzyn 57’, 7:0 Maciej Krupa 72’, 8:0 Kacper Randzio 78’, 8:1 Miłosz Trocki 81’(rzut karny), 9:1 Cezary Kozłowski 88’

WARMIA II: 12.Komor – 5.Żbikowski, 2.Poślednik (60’ 4.Olszewski), 3.Krupa (Kpt), 15.Kamil Randzio (46’ 7.Kozłowski) – 10.Damian Węgrzyn (60’ 20.Baczewski), 8.Jankiewicz, 19.Jagielski, 6.Szumowski (46’ 16.Kacper Randzio) – 9.Witkowski (65’ 13.Domitrz), 11.Guzowski (65’ 14.Dawid Węgrzyn)

REZERWA: 1.Mysiewicz – 4.Olszewski, 7.Kozłowski, 13.Domitrz, 14.Dawid Węgrzyn, 16.Kacper Randzio, 20.Baczewski

TRENER: Kamil Randzio

GRAB: 1.Rowiński – 21.Karbowski (Kpt), 16.P.Chmielewski, 14.Palczewski, 18.Nowicki, 9.K.Kotarski, 7.M.Kotarski, 8.Harasim, 4.Kuklo, 10.Trocki, 20.Drejer (3.ZChmielewski)

REZERWA: 3.Z.Chmielewski

TRENER: Zdzisław Chmielewski

Sędzia: Filip Tworkowski (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Damian Węgrzyn, Komor (WARMIA II), Kuklo, P.Chmielewski, Kotarski (GRAB)