Wieści z boisk

W Wielką Sobotę w Krypnie piłkarze WARMII pokonali gospodarzy aż 7:1 w meczu 21 kolejki spotkań podlaskiej IV ligi.

Choć zespół KRYPNIANKI należy do tych, z którymi grajewianie dotąd zazwyczaj mieli trudną przeprawę, to tym razem podopieczni Leszka Zawadzkiego urządzili sobie ostre strzelanie. Do meczu WARMIA przystąpiła w osłabionym składzie, bez kontuzjowanych Dawida Skalskiego i Mateusza Tuzinowskiego, pauzującego za kartki Rafała Hołtyna i nieobecnego Arkadiusza Mazurka.

Już na początku meczu nasz zespół mógł strzelić dwa gole - najpierw w słupek trafił Tomasz Dzierzgowski, a w 10 minucie meczu świetną sytuację miał Dawid Kondratowicz, ale po jego strzale obrońca gospodarzy wybił piłkę z linii bramkowej. Jak to często bywa, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W 13 minucie po błędzie naszej obrony Jakub Masłowski zdobył prowadzenie dla miejscowych. Zaledwie dwie minuty później mocnym strzałem z rzutu wolnego wyrównał Paweł Kossyk (już ósmy gol tego zawodnika w rundzie wiosennej!) a w 18 minucie w ekwilibrystyczny sposób na prowadzenie wyprowadził nasz zespół Ukrainiec Pavlo Nikolaichuk. "Pasza" zdobył gola przewrotką… leżąc w polu karnym gospodarzy. Do przerwy grajewski zespół przeważał, ale pomimo kilku okazji nie udało się poprawić wyniku.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Dawid Kondratowicz uciekł obrońcom Krypnianki i strzelił gola na 3:1. W kolejnych minutach grajewianie kontynuowali demontaż defensywy miejscowych, robiąc im swego rodzaju przedwczesny śmigus - dyngus. Kolejne gole dla grajewian zdobyli Nikolaichuk, Kondratowicz (dwa) i w końcówce meczu Krystian Wójcicki. Okazji do zdobycia większej ilości goli nie brakowało. Choć strzelenie siedmiu bramek na wyjeździe to niezły wyczyn, to jednak noty naszych piłkarzy obniża niewykorzystanie kilku znakomitych okazji. Warto zauważyć, że w dwóch ostatnich spotkaniach Warmia zdobyła 15 goli tracąc jednego. Nawet biorąc pod uwagę grę z zespołami z dołu tabeli to i tak imponujący rezultat.

Kolejne spotkanie nasza drużyna zagra w sobotę 23 kwietnia w Grajewie. O godz. 16.00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego podejmiemy zajmujący wysokie piąte miejsce w tabeli KS Grabówka.

16.04.2022 Krypno, Stadion Gminny

KRYPNIANKA Krypno – WARMIA Grajewo 1:7 (1:2)

Bramki: 1:0 Jakub Masłowski 13′, 1:1 Paweł Kossyk 15′, 1:2 Pavlo Nikolaichuk 18′, 1:3 Dawid Kondratowicz 46′, 1:4 Pavlo Nikolaichuk 52′, 1:5 Dawid Kondratowicz 65′, 1:6 Dawid Kondratowicz 75′, 1:7 Krystian Wójcicki 88′

KRYPNIANKA: 1.Magnuszewski –  4.Jurgielewicz (Kpt), 17.Wojno (78′ 20.Bielawiec), 3.Stachelek, 11.Snarski (33′ 22.Kaczyński), 18.Liavontsyeu, 27.Sadowski, 77.Woźniewski (78′ 2.Budnik), 31.Masłowski, 24.Garbowski (60′ 6.Jurgiel), 33.Ł.Stachurski (46′ 21.Turowski)

REZERWA: 66.Brzostowski, 2.Budnik, 13.H.Stachurski, 21.Turowski, 20.Bielawiec, 22.Kaczyński, 6.Jurgiel

WARMIA: 1.Sobolewski –  5.Randzio (Kpt), 17.Maliszewski, 18.Edison (73′ 2.Krupa), 6.Śleszyński – 7.Dzierzgowski (70′ 19.Wójcicki), 8.Kossyk, 16.Chmielewski, 10.Nikolaichuk (77′ 4.Mikucki) – 15.Duchnowski, 9.Kondratowicz (80′ 3.Bukowski)

REZERWA: 12.Święciński – 2.Krupa, 19.Wójcicki, 4.Mikucki, 3.Bukowski

Sędzia: Marcin Świerzbiński (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Garbowski, Turowski (KRYPNIANKA), Kondratowicz (WARMIA)

Również w Wielką Sobotę grał nasz drugi zespół. Rezerwy WARMII zmierzyły się w Korycinie z liderującym w tabeli Grupy 1 podlaskiej A Klasy zespołem UKS KONAR KORA. Po rozgrywanym o 13.00 meczu w Krypnie trener Kamil Randzio oraz zawodnicy Krupa, Święciński i Bukowski w ekspresowym tempie musieli przemieścić się z Krypna do Korycina na zaczynający się o 16.00 mecz rezerw. Druga drużyna WARMII spisała się całkiem dobrze i bezbramkowo zremisowała z liderem. Z przebiegu meczu to grajewianie mieli bardziej konkretne sytuacje do zdobycia bramek, ale najlepszych nie wykorzystali w pierwszej połowie Damian Węgrzyn a w drugiej Rafał Hołtyn. Gospodarze nie mieli pomysłu na sforsowanie naszej defensywy i mecz zakończył się podziałem punktów. Kolejne spotkanie rezerw już w najbliższą sobotę 23 kwietnia – o godzinie 11:00 zespół trenera Kamila Randzio zagra z rezerwami PROMIENIA Mońki a mecz odbędzie się w Grajewie na boisku przy dawnym klubie HADES.