środa, 4 października 2023

Nasze miasto

Co myślicie o naszym mieście ? Co Wam się tu podoba a co nie? Ja myśl ze przez ostanie lata zmieniło się bardzo na plus.

Zmienia się i to bardzo .Pracy i jeszcze raz pracy tutaj brakuje .

Bardzo mi się podoba , duzo zmian budów , duzo pracy zostało włożone w naprawy dróg , parki , pokazy balonów itp. brawo Panie Burmistrzu ,ale nie podoba mi się w dalszym ciągu : patologia w tym miescie , to miasto jest niebezpieczne po zmroku , policja która ściga staruszki za przechodzenie nie po pasach , zamiast bandytów którzy tłuką szkło po zmroku i zaczepiają ludzi . Nie podoba mi się smród chemikalii 24/7 z fabryk płyt , To mi się nie podoba . Mam nadzieje że władze miasta przeczytają mój komentarz . Pozdrawiam

Pytanie nr 1: Co się zmieniło ?

A co ma się podobać, drzewa wycinają, parki jakieś bardziej łyse, miejsc pracy nie przybywa, mają pracę w pewnych instytucjach po znajomości, a ja wszędzie pytam, składam, chodzę, tylko skończyć ze sobą chyba, bo za co mam stancję opłacić, ciężkie w tym Grajdołku życie, a na liście jestem hen daleko, gdzie mam z dziećmi pójść??

A co może się podobać?

Olka, co zmieniło się na plus? Jest lepsza i skuteczniejsza propaganda?
Zrobiono ul. Robotnicza i Elewatorską? Nawet to zrobiono źle: szerokie chodniki i trawniki, a wąskie pasy ruchu dla samochodów, zakazy zatrzymywania się i postojowe dla samochodów ciężarowych. Przecież to jest dzielnica przemysłowa, a nie mieszkalna. Powinno być odwrotnie: szerokie jezdnie dla samochodów, a reszta jak wyjdzie bo mało ludzi chodzi.

Podoba mi się Park Solidarności a Kłopot jest z zakorkowanym skrzyżowaniem gdy jest zamknięty przejazd

Ja też uważam, że dużo zmieniło się na plus. Miasto się rozwija w pozytywnym kierunku. Niektórzy uciekają z Grajewa a ja uważam, że dobrze mi się tutaj mieszka. Jestem po 30 lekko jeśli ma to znaczenie.

Szczególnie park Solidarności, ładnie położony i zadbamy

Takich inwestycji nie było od trzech kadencji Rady Miasta, Nowe drogi , kanalizacje i wiele innych inwestycji. BRAWO BURMISTRZ i niektórzy Radni.

A co tu jest do podobania jak pracy nie ma nigdzie. Swój swego wciska po znajomości do pracy a ty chodź dalej i szukaj./

Nie podoba mi się banery z reklamami są wszędzie i brzydko to wygląda.W innych miastach w centrum nie ma bo są zakazy i nie szpecą.A i budynek co Rosman się miesci tragedia obsranyyyyy gołębiami i obskurny.

Jsk zwykle cenzura!Dlaczego nie pozwalacie napisac prawdy?

Podoba ? Nic jestem rocznik 92 gdzie w piłke sie grało na polu a nie orliku .
miasto może i się rozwija ale Agrocentrum i płyty wiórowe to katastrofa Dla miasta . Śnierdzi* i na zdrowie na pewno nie wpływają najlepiej .trują środowisko i ludzi nikt z tym nic nie robi jeszcze jakies maja specjalne traktowanie. Ja osobiscie strasznie sie obrzydziłęm do tego miasta z powodu Ludzi i układów i układzików jakie tam są czy w urzedzie czy w szpitalu czy na ulicy temat taboo ... a to co sie tam odstawia zasługuje na film kryminalny u Vegi. /

Miasto zrobiło się ładniejsze w ciągu ostatnich kilku lat to na pewno. Sklepów jest na tyle różnych, że można prawie wszystko kupić na miejscu, może z ubraniami jest słaby wybór. Pracy sensownej, przyszłościowej i takiej w której się można spełniać w tym mieście dla mnie jako dla młodej osoby to nie ma. Nie ma centrum miasta ani nawet nic w podobie do centrum miasta. Nie ma miejsca gdzie byłyby może jakieś knajpki, bary, życie wieczorowe, coś jak promenada w ełku. Miejsce gdzie można iść się rozerwać wieczorem nie istnieje w tym mieście. Jest jedna restauracja i to wszystko. Park z czołgami jest fajną atrakcją. W mało którym mieście można zobaczyć na świeżym powietrzu czołg czy radziecki myśliwiec i nawet wejść na nie. To na plus na pewno. Internet też jest bardzo dobry i tani dzięki światłowodom. Ogółem to miasto bez perspektyw, nawet dobre żeby przeżyć ale nic poza tym. Ktoś kto chce trochę więcej od życia a akurat nie jest synem/córką prezesa którejś z największych lokalnych firm to może tylko wyjechać bo nic innego nie zostaje.

Jest na plus, ale władza powinna pomyśleć o zieleni. Nie wszystko trzeba betonować. Żyjmy razem z naturą. A później ludzie narzekają, że powietrze jest zanieczyszczone. To kto ma produkować tlen? Jak nie rośliny?

Piszecie o miejscach pracy. Niestety władza centralna działa na szkodę przedsiębiorców. Podwyższając wynagrodzenia jednocześnie podwyższa koszty firm, dodatkowo poprzez rosnęce dodatkowe koszty, np. w ubiegłym roku zmniejszony został na paliwo podatek VAT o 15%. W rzeczywistości spadła cena paliwa dla śmiertelników, a wzrosła dla firm. Rosnące koszty w firmach nie pozwalają na dynamiczne inwestycje i tworzenie nowych miejsc pracy. Dodatkowo opóźnione o 2 lata dotacje unijne też opóźniły rozwoju firm. Oczywiście są pieniądze na budowanie populizmu, a firmy tracą na rozwoju.

byłoby fajnie gdyby właściciele piesków sprzątali po swoich czworonogach

Sztab wyborczy już działa

Niestety komentarz sie nie ukaze.Jeszcze raz pisze co mi die nie podoba.Za duzo sklepow z alkoholem mlodziez zamiast miejsc do spotkan ma sklepy ktore kusza alkoholem.Niszczy sie zielen bo nie chce sie o nia dbac.Przy sklepach zielsko,brud w innych miastach jest tak ze po Twoim otoczeniu można poznac jakim jestes czlowiekiem.W grajewie niektore punkty omija sie duzym lukiem.W miscie stosunkowo za malo zieleni.Latem trudno przejsc ulica wszedzie beton.Trzeba zadbac o przedsiebiorcow aby lokalnie mozna bylo znaleźć prace.

Zgadzam sie z tym co napisal ogrodnik , miasto zmienilo sie, ladne parki ,place zabaw kiedys tego nie bylo . To co nigdy sie nie zmieni niestety to wlasnie brak wyboru w restauracjach ,barach itd tego nigdy nie bylo i nie bedzie. Nikt nie zaryzykuje otwarcia takich miejsc , bo nie zarobia na tym . Elk ma promenade , bo ma jezioro i turystow .Jestesmy malym miasteczkiem ,ktore nigdy turystow nie przyciagnie . Nie powstana tu tez nagle jakies nowe fabryki ,zaklady pracy , ciekawe miejsca pracy , bo nie wyróżniamy sie niczym spośród setki innych malych miasteczek. Kazdy z nas ma wybór ,jesli jest nam źle pakujemy sie i szukamy szczescia w duzym miescie lub za granica.

w Grajewie jest więcej progów zwalniających, jak koszy na śmiecie na ulicach

Zapraszam pana burmistrza na spacer piątek dzień targowy na ul wyzwolenia osiedle Huta . Kończy się chłodnik jest parking później trawnik. Ten co to projektował pewnie miał z głową nie tak. Z drugiej strony ulicy wcale nie ma chodnika samochody parkują jak chcą. Ludzie lawirują między samochodami ,o wypadek nietrudno

Miasto rozwija się bo taka jest kolej rzeczy. Tak świat działa więc nie wiem czy jest się czym tu zachwycać bo te inwestycje po prostu powinny być na porządku dziennym. Ale brak PKP i marny PKS to wstyd. Przydałoby się autobusy miejskie bo trochę teren się powiększył. Dużo osób już wspomniało że pozbywamy się zieleni tylko beton to przykre i brzydkie. Brak miejsca w którym młodzież może spędzić czas i potraktować to jak miejsce spotkań. Kino remontowali tyle lat a ledwo zipie bo filmy już dawno wszyscy obejrzeli w większych miastach. Budynki sądu policji mamy ponad miarę. Smród w powietrzu bo włodarze nie wyrzucą głównych inwestorów za głęboko im siedzą w kieszeni.
A z tych dobrych kwestii to mamy uroczą okolicę dlatego to miasto jeszcze się trzyma. I to jeden z powodów dla których jeszcze tu jestem .

Nie każdy może się przenieść. Brak pracy lub nisko płatna. Jezeli fima potrafi się rozwijać tylko dzięki nisko płatnej pracy, to niestety, choćby nie wiem co, nie ma szans na rozwój. Miasto tylko z pozoru się rozwija.

Lui @ Krótko, w zwięźle i na temat. Podpisuję się pod twoim tekstem.

Grajewo Szczesliwej Drogi Juz Czas,,,,,...

Miasto się rozwija nie patrząc na środowisko. Budowane są bloki bez żadnej zieleni drzew i krzewów. Powstają betonowe osiedla, likwidowane są trawniki i przyblokowe ogródki wszystko po to żeby jak najwięcej zabetonować. Jeden park w centrum miasta to chyba za mało. Wszędzie słyszymy o globalnym ociepleniu że trzeba to powstrzymać ale chyba to nie dotyczy Grajewa

do ogrodnik i Lui... - macie rację, w punkt

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.