Kryzys a grajewskie firmy

Obserwując sytuację jaka panuje w Polsce przez ostatni czas można wywnioskować, że na rynku nie dzieje się zbyt dobrze. Jak mają się firmy w naszym mieście? Jak myślicie - na tym całym szaleństwie zyskały, czy straciły?

Przeciwnie. Nie ma żadnego kryzysu. Firmy rozwijają się i ciągle szukają nowych rąk do pracy. No ale 500+ i tych rąk nie ma a jak jeszcze dadzą 800+ to właściciele firm będą musieli pracować sami.

A co ciebie to interesuje

Zyskać każdy może trochę lepiej lub gorzej.Mieszkaniec jesteś analitykiem ? To nie jest dobre miejsce do szukania odpowiedzi na twoje pytania.

Jest okazja do narzekania i nie ma wzrostu wynagrodzeń bo kryzys.

Kryzys jest i to duży. Ludzie tego nie odczuwają zbytnio bo maja podwyżki minimalnego wynagrodzenia, a to tworzy wrażenie, ze jest dobrze. Ale: mieszkaniówka spadła o 40% i podobne zakłady podobnie. Proszę słuchać TVP. Winien jest wyłącznie Tusk, bo był premierem 8 lat temu. Orlen w 2022 oszukał społeczeństwo (głownie firmy) na ponad 30 miliardów, w tym roku dzięki tarczy energetycznej oszukują nas na prądzie. Dzięki tarczy za prąd płacimy 0,79 zł/kWh, a prąd na giełdzie kosztuje teraz 0,53 zł/kWh. Duża marża- prawda. W 2022 na jesieni prąd na giełdzie był po 1,2 zł/kWh. Na giełdzie staniał do 0,53 a dla narodu został drogi.

Jak zawsze dokładają

W pełni się z Tobą zgadzam.
PiS nas oszukuje żeby mieć pieniądze na premie i rozdawnictwao.

Tak te 500+ rozleniwiło ludzi, że osiągnęliśmy historyczny wynik! Po raz pierwszy w polskiej gospodarce pracowało ponad 17 mln osób. Po Czechach mamy najniższe bezrobocie w UE. Dane Eurostatu.
Obajtek też tak oszukiwał, że w 2022 roku na stacjach mieliśmy jedne z najniższych cen za benzynę i ropę w UE.
Wystarczy tylko trochę pogrzebać po Internecie i wszystkie te głupoty co są wyżej napisane w pył obrócić. Pozdrawiam myślących a tych co żyją w jakiejś alternatywnej rzeczywistości to dalej niech tak żyją i myślą, że są mądrzy i na wszystkim się znają. Tylko nasuwa się pytanie, czy to nie podchodzi już pod jakąś sektę:)

król europy alternatywna rzeczywistość to będzie jak tusk wróci do władzy!

Królu Europy zapomniałeś dodać, że bezrobocie jest określane na podstawie ilości osób zarejestrowanych w urzędach pracy. Niestety wiele osób się nie rejestruje, bo żyją na koszt dzieci z 500+. Żyją, piją i biją. Przykłady można mnożyć: zakatowany Kamil, pijana w sztok mamusia z buteleczką wódki na zapas dla siebie ale bez mleka dla dzieciaka a gdy będzie płakał z głodu, to spuści mu lanie. Inna mamusia nie wie, skąd się wzięły siniaki u 6-miesięcznego dziecka. Jeśli to jest według ciebie miarą dobrobytu, to gratuluję dobrego samopoczucia. Druga sprawa - pracowników przybyło, bo pracują ludzie z Ukrainy, ale gdy wyjadą, kto ich zastąpi? Jeśli chodzi o paliwo, to powinieneś porównać jego cenę do zarobków. Szkoda, że grzebiąc w Internecie nie znalazłeś informacji, że inflacja w większości krajów europejskich jest na poziomie kilku procent a w Polsce kilkunastu procent. Nie wspomnę o poziomie zadłużenia kraju, bo oficjalna wersja może mocno odbiegać od faktycznej. Spokojnego dnia i by nic nie spadło na głowę.

Bezrobocie spada bo demografię mamy słabą i urzędy pracy jednocześnie pękająca w szwach tylu ludzi jest tam zatrudnionych żeby bezrobocie zlikwidować. O reszcie twoich bzdur korę wypisałem się nie wypowiem bo tego nie zrozumiesz

Żadna mądra kobieta nie skusi się dla 500 + na dziecko. Chyba tylko taka co tylko z Mopsu żyje...
Wolę mieć własny honor i pracować a nie liczyć na mannę z nieba ...

Do "Z Grajewa". Jak pracodawca tyle płaci że ludzie wolą dostać 500+ niż pracę u niego to niech lepiej sam idzie na etat , i da się pomiatać za oszukane stawki na czarno poniżej najniższej krajowej.

Ludzie czemu wy czepiacie się wszędzie te 500+ ! Niech każdy zajrzy za swój.kołnierz ! Jeśli Ty nie masz 500+ to którejś z twoich dzieci mają itd..
Ale niech ktoś tu napisze że ma powyżej 5000 tys zł.zarobku i nie bierze 500+ lub oddał dla biednych ! Tu nie jest fer bo i naprawdę biedny ma tylko te 500 + i bogaty aż 500+ ! Aż wstyd czytać!

Ludzie którzy są pracowici i cenią swoją pracę nie pracują na czarno i mają godziwe wynagrodzenie. Ludzie obiboki i cwaniacy pracują na czarno ponieważ strach iCH zatrudnić bo np.: pójdą drugiego dnia na zwolnienie lekarskie na pół roku i inne podobne sytuacje. Zacznij uczciwie pracować a nikt ciebie nie oszuka

Dzięki polityce rządzących mamy tak dobrze, że każdy nowo narodzony Polak co rok jest już w chwili urodzenia zadłużony no coraz większą kwotę.

Można być uczciwym, a pracodawca Cb oszuka. Uczciwość nie ma tu nic na rzeczy.

Do ONA proszę wyjaśnij mi dlaczego ten co zarabia powyżej 5000 miałby nie brać 500+ ????

Firma to kryzysu nie ma .Kryzys to mają pracownicy .Biznes się kręci a jest okazja składać na kryzys i obcinać pobory

Kryzys? Firmy idą pełną parą ale coniektórym pracodawcom jest ciężko płacić bo wcześniej płaciło się grosze zatrudniało się na czarno a dzieciom w ciągu dwóch lat domy można było wybudować! Teraz trzeba pracownika szanować ubezpieczać i być fair bo Izba Celno Skarbowa czuwa i tu blady strach.

Mowicie o tym 500 + jakby to byly jakies miliony, ide do sklepu kupuje dziecku spodnie ,bluzke, kurtke , buty i nie ma 500 +.

XYZ pisałem coś o sekcie, chyba podlegasz pod definicję. Nic do Ciebie nie dociera oprócz przekazu Twojego guru.
Nie masz pojęcia ale piszesz że masz. Nie będę tutaj się rozwodził, tylko napiszę o jednym fakcie o rejestracji w Urzędzie Pracy. Wszyscy bezrobotni rejestrują się w Urzędzie Pracy ponieważ aby uzyskać ubezpieczenie zdrowotne bez pracy, istotne jest posiadanie statusu bezrobotnego, czyli wprowadzenie danych konkretnej osoby do rejestru bezrobotnych prowadzonego przez PUP. Jeżeli osoba bezrobotna nie jest zarejestrowana to ma problem z korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej.
A Ty wytołkowałeś, że jak ktoś bierze 500+ to nie rejstruje się w Urzędzie Pracy, żeby później nie mieć dostępu do służby zdrowia dla siebie i dzieci. Gratuluję Tobie rozumowania:)

Czytam, słucham, oglądam ciągłe narzekania na drożyznę oszukaństwa PIS , rozdawnictwa . Z uwagi na wykonywany zawód jeżdżę po całym kraju, ,, czy państwo nie widzicie zmian jakie zaszły w ostatnich latach w kwestii komunikacji, ile przybyło dróg, tras, infrastruktury, połączeń kolejowych. W okresie zimowym w górach , wszędzie brak miejsc noclegowych , w lecie nad morzem ogrom ludzi, w miniony długi weekend będąc na mazurach do restauracji czekałem godzine w kolejce . Nie narzekam, cieszy mnie to, że ludzie jeżdża zwiedzają , ale 10 lat wstecz takiego zainteresowania nie było, po prostu byliśmy biedniejsi. Proszę wziąć pod uwagę obecną sytuacje gospodarczą w Europie , mamy wojnę na wschodzie, musimy się zbroić ? szacunek za podjęte działania dla rządu. Nie jestem gorącym zwolennikiem PIS , ale gdyby , gdyby, był rząd pod patronatem Koalicji PO, to granicy na Bugu po stronie ukraińskiej były by patrole ruskich skośnookich mongołów z pepeszą. 20-sto i 30- to latkowie nie wiedza jak była sytuacja 20 lat wstecz , bezrobocie dwucyfrowe , żadnych perspektyw w kraju dla ambitnych praca za granicą- zmywak w W. Bytanii, opiekunka w Belgi lub Niemczech, budowa w Holandii. A przedsiębiorcy zawsze narzekali i narzekają ile kosztuje utrzymanie pracownika, koszt utrzymania itp. nie pochwala się jaka otrzymali kasę tarczy covidowej i kryzysowej. Z dwojga złego , na przyszłość nigdy koalicja PO, koalicja proniemiecka , obiecująca. Mam do nich prywatny , osobisty uraz, za ich rządów musiałem pracowąć za granicą, każdy wie co to tęsknota , rozstanie z rodziną (mówie o osobach odpowiedzialnych) . Obecnie mam prace w Polsce, po prostu cieszę się ,że jestem Polakiem.

Trzeba założyć firmy i spijać mód. Który jest jak prowadzi się własną działalność min.: Ile krzuje jeden pracownik jego wszystkie obciążenia i problemy z nim. Życzę udanego prowadzenia firmy i zostanie prywaciarzem niech się kabza nabija

do pracowników! Jak wszyscy założą firmę kto u ciebie będzie pracować? Tak masz rację nie tak dawno pracownik mył się w rzece kupował za swoje ciuchy robocze pracował na czarno i pod koniec tygodnia wyglądał wypłaty . Wtedy wam było dobrze co? Niestety to się zmieniło !

Skoro nie opłaci się prowadzić działalności to proszę zamknąć i nie biadolić jaki to pracownik problem i jaki koszt

Ilu pracodawców zamknęło działalność np. budowlanka i poszło pracować do konkurencji? Nikt ! Stękanie to ich chleb powszedni !

Za dużo propagandy oglądasz nie znam tych czasów ale pracowników obikokow i owszem

Nikt nie biadoli tylko te ciągle narzekania pracowników mnie wkurzają. Ja sam jestem pracownikiem i wiem że muszę zarobić na siebie i pracodawcę który zainwestował w firmę i jemu należą się z tego profity. Przychodzą do nas różni tylko płaczą jak mało zarabiają ale najlepiej schować się i posciemniac za to nikt płacić nie będzie. A tak na marginesie to pojęcia o prowadzeniu działalności nie masz nie tak prosto zamknąć firmę w kora zainwestowało się grube miliony

No tak pracownik nigdy nie ma pojęcia powinien być głuchy i ślepy to taki dobry jeszcze powinien płacić dla pracodawcy za to że może przychodzić do pracy. Głupich już nie ma każdy ma swoją godność

Nie ma kryzysu w firmach jest kryzys w głowach co niektórych Modlą się oby tak było!

Czekam na ten dochód gwarantowany

Wszyscy wiecznie narzekają , rozdawnictwo nie dobre a każdy bierze, pracowac się nie chce i tyle !ludzie obudźcie się , jest tyle Ukraińców , ze będą pracowac legalnie jak wam się nie chce a potem wasze dzieci będa zapier? żeby im emerytury płacić

Poziom inteligencji człowieka neardentalskiego. Masakra że Tacy ludzie jeszcze zyja

Do pracodawcy
A co Ukraińcy będą pracować za darmo? Oni też znają swoją wartość i trzeba im płacić

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.